AMINOKYSELINY

VEDELI STE, ŽE…?

… aminokyseliny patria k jedným z najdôležitejších látok pre naše telo a ich nesprávnym doplňovaním môžeme dosiahnuť to, že naše telo nebude tvoriť svaly, ale naopak ich bude spaľovať. Alebo nebude spaľovať tuky, ale ich ukladať. Keď si pozrieme nižšie uvedenú tabuľku, dozvieme sa, akým poradím, ktorých aminokyselín, môžeme dosiahnuť to, aby svaly nádherne rástli. Spaľovali tuky na našom bruchu, alebo sa vlastne ani nevytvárali. Aby sme pri fyzickej námahe zamedzili spaľovaniu svalov miesto tukov, aby sme zvýšili svoju imunitu a podporili mnoho dôležitých funkcií, rozbiehajúcich sa v každej minúte v našom organizme.

El karnitín, aktivujúci proces spaľovania tukov.

El arginín, podporujúci rast svalov, zvyšujúci hladinu rastového hormónu, ktorý má za následok rýchlosť procesu starnutia, ktorý omladzuje rovnakou mierou rýchlosť procesu nášho starnutia.

A potom tirozín– 600mg denne, ovplyvňujúci činnosť štítnej žľazy. V kombinácii s vitamínom B2, 20 mg denne. Práve takáto kombinácia dokázala v mnohých prípadoch úspešne zastaviť rast venitných nádorov štítnej žľazy. Postupne sa začali zmenšovať až vymizli. Uzlíkov štítnej žľazy. Tiež umožnila aj znižovať dávky eutiroxu a nárast celkovej vitality organizmu. A zlepšenie imunity.

A potom sú tu aminokyseliny ovplyvňujúce mozgové procesy: cholín, nachádzajúci sa v lecitíne, dokonca až v hodnote osemdesiat percent, ktoré vie organizmus výborne zúžitkovať. Vďaka nim sa dokáže telo oveľa rýchlejšie učiť. Dokonca sa pri tom cítiť príjemne. A zlepšiť si náladu.

Ďalšou časťou živín dôležitých pre zvyšovanie hladiny mozgovej energie sú mozgové prenášače, mozgové transmitéry. Sú to živiny, ktoré sa starajú o to, aby naša myseľ fungovala tak, ako má. Dochádzalo by k prepojeniu ľavej a pravej hemisféry. Možno sa to zdá nepodstatné, ale spolupráca racionálnej a tvorivej hemisféry je pre úspech v živote a harmonický život úplne nevyhnutná.

A to tu máme ďalšiu živinu, ktorá sa volá DMAE (Dimetylaminoetanol). Je to látka, ktorú mozog produkuje sám o sebe, ale nie vždy v dostatočnom množstve. A keď ju rozumne spojíme s cholínom a extraktom z ginka, s aminokyselinami, ktoré sme si pred chvíľou spomenuli, začnú dorastať nervové prepojenia medzi jednotlivými neurónmi a medzi ľavou a pravou hemisférou. Naša tvorivosť (pravá hemisféra) sa stáva rovnako dôležitá ako racionálny úsudok (ľavá hemisféra).